Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Müzekart Başvuruları

    Türkiye’nin farklı illerinde bulunan Bakanlığımıza bağlı 300’ü aşkın müze ve ören yerinin vatandaşlarımız tarafından daha rahat ve ekonomik bir şekilde ziyaret edilmesi amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığımızca 18.06.2008 tarihinden bu yana uygulanan ve bu güne kadar vatandaşlarımızdan yoğun ilgi gören Müzekart uygulaması ile ilgili çeşitli düzenlemeler yapılmıştır.

     "Müze ve Örenyerleri Gişelerinin İşletimi, Giriş Kontrol Sistemlerinin Modernizasyonu ve Yönetimi İşi" ile ilgili yapılan ihale sonucunda Müzekart'ın tasarımı, üretimi, satışı ve pazarlanmasına yönelik tüm faaliyetler TÜRSAB Seyehat Acentaları Hizmetleri Ticaret Ltd. Şti. ve MTM Bilişim, Arge, Yazılım ve Güvenlik Teknolojileri Sanayi Ticaret AŞ. iş ortaklığı tarafından yürütülecektir.

    Bu sebeple geçici Müzekart’ların 31.12.2010 tarihi itibariyle Müdürlüğümüze bağlı birimlerde satışları durdurulmuştur. Söz konusu Müzekart’ların bundan böyle TÜRSAB, MTM şube ve büroları ile www.muzekart.com internet adresi üzerinden satışı gerçekleştirilecektir.