Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

41. Turizm Haftası Kutlamaları

Toplumda turizm konusunda farkındalığı artırmak, turizm bilincini oluşturmak, halkın turizm hareketlerine etkin katılımını sağlamak ve iç turizmi canlandırmak amacıyla her yıl ülke genelinde 15 - 22 Nisan tarihleri arasında Turizm Haftası kutlamaları gerçekleştirilmektedir.

İlimizde de 41. Turizm Haftasının açılışını yapmak üzere 19 Nisan 2017 Çarşamba günü Hükümet Konağı önünde bir tören düzenlenmiştir.

Sayın Valimiz Hasan İPEK'in de katılımlarıyla gerçekleştirilen tören, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlamış, sonrasında Müdürlüğümüz ile  Sinop Kültür ve Turizm Derneğinin  Atatürk Anıtına çelenk sunması ile devam etmiştir.

İl Müdür V. Sayın İrfan GÖZ’ün günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından Emir Gazi Tayboğa Mesleki ve Teknik  Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı  Halk Oyunları gösterisi programa katılan protokol üyeleri ve vatandaşlar tarafından ilgiyle izlenmiştir.

Tören, lise ve dengi okullar arasında düzenlenen "Her Birey Turizm Elçisidir" konulu kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere Vali Hasan İPEK’in ödüllerini vermesi ile sona ermiştir.

Turizm Haftası çelenk sunma ve açılış programına Vali Hasan İPEK’in yanı sıra, Vali Yardımcısı V. Adem ERGÜL, İl Kültür ve Turizm Müdür V. İrfan GÖZ, Sinop Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Özlem SÜRÜCÜ, Kurum Müdürleri, Sinop Kültür Turizm Derneği Başkanı Cemalettin KAYA, İl Müdürlüğümüz personeli, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katılmıştır.

  • Turizim Haftası Sinop (1).JPG
  • Turizim Haftası Sinop (2).JPG
  • Turizim Haftası Sinop (3).JPG
  • Turizim Haftası Sinop (4).JPG
  • Turizim Haftası Sinop (5).JPG
  • Turizim Haftası Sinop (6).JPG


Hafta Boyu Sürecek Etkinlik Programı İçin Tıklayınız...