Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

Gençlere Müjde-Robinson Clup Meslek Kazandırıyor

Türkiye ROBİNSON Clupleri ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı, Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü, Antalya Mesleki Eğitim Merkezi işbirliği ile Otelcilik, Yiyecek- İçecek Meslek Alanlarında teorik ve uygulamalı, yatılı ve ücretsiz bir meslek eğitimi yürütülmektedir.

Eğitim sonunda başarıyla mezun olan öğrencilere, Milli Eğitim Bakanlığı Kalfalık Belgesi ve ROBİNSON Katılım Belgesi verilmekte, mezunlar ROBİNSON’un Türkiye otellerinde istihdam edilmektedir. Öğrenciler tüm eğitim boyunca Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hastalık, meslek hastalığı ve iş kazasına karşı sigortalanmaktadırlar. Çırak maaşı ödenmektedir. Askerlik Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 23 yaşına kadar tecil edilmektedir.

Eğitimler Ocak 2013 te başlayacaktır. (14 Ocak 2013’te Önbüro Elemanlığı, 21 Ocak 2013’te Servis/Bar Elemanlığı, 28 Ocak 2013'te Aşçılık meslek eğitimi başlayacaktır.)

Aranan Şartlar:

En az ilkokul mezunu olmak ve 17-23 yaş arasında olmak temel şarttır. Önbüro Elemanlığına katılmak için çok iyi derecede Almanca bilmek şartı vardır. Diğer mesleklerde yabancı dil bilgisi aranmamaktadır. Başvuru Ve Bilgi:
 

Başvurular ve Bilgi İçin: T.C. Sinop Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü-Yenimahalle Okulak Sokak No:4


Tlf: 0368 261 30 23-Belgin ÇELİK

Başvuru için gerekli dokümanlar: 1 adet fotoğraf ve nüfus cüzdanı fotokopisi

Başvuru İçin Son Tarih: 07.01.2013 (Mesai Bitimine Kadar)

Mülakat Yeri: Kültür Merkezi-Yenimahalle Okulak Sokak No:4

Mülakat Tarihi: 08.01.2013 

Mülakat Saati: 10:00

            

  • .